בחרו עמוד

יונה יהב מנסה לגרש מחיפה את הנערים והנערות שבסיכון 

יונה יהב ראש העיר חיפה מתנגד להעברת מעון לנערים ונערות בסיכון או נוער חסר בית משכונת הדר לשכונת הכרמל . חברת הכנסת מירב בן ארי ממפלגת כולנו שניסתה למתן את ההתקפה של יונה יהב על הנערים בסיכון, נדהמה לגלות שהבעיה  של יונה יהב היא לא השכונה שבה אותם נערים ונערות מתגוררים אלא  עצם  העובדה שהם  מתגוררים בחיפה. על כן היא החליטה להקליט את יונה יהב ולפרסם את ההקלטה. בהקלטה הוא נשמע אומר.  "לא רוצה אותם בעיר שלי, שילכו לקרית אתא… אין פה משא ומתן בכלל. אתם מראש רוצים לשים אותם במרכז הכרמל, השתגעתם? שיהיה שם מרד תושבים?". למרות שמבינה חוקית לא היה כל צורך לקבל את אישורו של יונה יהב, הוא  פתח במאבק כי בכך הוא רואה תרומה להשבחת איכות האוכלוסיה בעיר חיפה.

שמו של ההוסטל  או המעון  הוא "הבית ברחוב חיים", שפוטעל כחלק מהמוסדות שמפעיל משרד הרווחה ההוסטל מהווה מעון לנוער חסר בית בגילאים 12 – 18 ומהווה למעשה מעון יחיד  מסוגו בפצון הארץ. לאחר מספר נסיונות של תקיפה מינית של נערות השוהות במעון, החליטו מנהלי המעון להעביר את המעון משכונת הדר שנחשבת לשכונה מסוכנת יחסית בשעות הערב לשכונת מרכז הכרמל שנחשבת לשכונה מעט יותר בטוחה בשעות הערב.  ב

הקלטת השיחה בין מנכ"לית אותות וח"כ בן ארי לראש העיר יונה יהב

לדברי מנהל המעון   הם  מיואשים לא רק מחוסר התמיכה של עיריית חיפה  אלא גם על הקמפיין הציבורי שיונה יהב מנהל כנגדם. 

למעשה לאחר שנמצא מבנה + תרומות לשיפוץ נודע ליונה יהב כדרך מקרה  על המגעים בין  המעון ובין  בעלי המבנה. יונה יהב שוחח עם הבעלים של המבנה החדש וזה האחרון החליט לאחר השיחה עם יונה יהב להשהות את ההתקשרות עם ההוסטל. כמובן שמחלקת הרווחה ברשותה של אילנה טרוק ומאירה  קיפרמן תומכים  ומדרבנים את יונה יהב במלחמתו כנגד אוכלוסיות המוחלשות.

עוד אמר מר יונה יהב לחברת הכנסת מירב בן ארי :  אני הבהרתי לך את עמדתי ואם את רוצה להמשיך עם זה תהיה מלחמת עולם". חברת הכנסת מירב בן ארי אמרה ליונה יהב שהיא רוצה למצוא פתרון עבור הנערים, ויונה יהב השיב: "אין בעיה אבל לא בעיר שלנו, כי אין לנו את המקום לזה".

יונה יהב גם הוסיף  ואמר שגם בערים אחרות ההוסטלים לא מתרכזים ברחובות מרכזיים של הערים (עובדה שכפי הנראה אינה נכונה) חברת הכנסת מירב בן ארי השיבה לו שהיא גרה ברחוב בזל שבמרכז תל אביב וההוסטל שם הוא מתחת לבית שלה עוד נאמר למר יונה יהב שבתל אביב העירייה אפילו נתנה להם את המבנה ברחוב בזל ועל כך השיב לה יונה יהב "מצוין ועיריית חיפה לא תתן לכם"  

כנימוק למלחמתו הזדונית בנערים  שכל רצונם הוא רק מעט רוח גבית מהממסד משתמש מר יונה יהב בנימוק ההזוי שמרבית הנערים והנערות במעון אינם מחיפה  ולכן הוא שולח אותם לערים האחרות שלדבריו מהם הם הגיעו לחיפה. 

אפילו במשרד הרווחה מתחו ביקורת על התנהגותו של מר יונה יהב  תגובתו הרשמית של המשרד "המשרד רואה בהפניית מוסדות כאלו למקומות אחרים תופעה פסולה מבחינה מוסרית וציבורית, שלא ניתן לקבלה, ומחויב לאפשר את שילובם של בני נוער בסיכון בכל עיר ויישוב בישראל. מסגרות עבור בני נוער בסיכון צריכות לפעול בתוך שכונות מגורים, קרי בתוך הקהילה. לשילוב זה יש משמעות שיקומית וטיפולית. מנכ"ל משרד הרווחה אליעזר יבלון שוחח עם ראש העירייה על מנת להגיע לפתרון".

Pin It on Pinterest

Share This